Sprawdź bezpieczeństwo swojego dziecka w samochodzie!


Sprawdź bezpieczeństwo swojego dziecka w samochodzie! w sobotę (28 czerwca) „Inspekcje Fotelików” w Bydgoszczy

 

Bezpieczeństwo dziecka przewożonego w samochodzie rodzice będą mogli sprawdzić na bezpłatnych inspekcjach fotelików samochodowych już w najbliższą sobotę (28 czerwca) w Centrum FAKTORIA przy ul. Gdańskiej 140 w Bydgoszczy. Aby zapisać się na inspekcje, wystarczy zarejestrować się na stronie www.inspekcje-fotelikow.pl

 

W czerwcu tego roku rozpoczęła się już 3. edycja kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych. Dane zebrane podczas poprzednich edycji kampanii inspekcyjnych są zatrważające – spośród 1100 dotychczas skontrolowanych fotelików w Polsce, tylko 2-5% było poprawnie dobranych i zamontowanych, a dzieci były w nich właściwie zabezpieczone.

plakat_bydgoszcz_1

– Wzrastają wskaźniki używania fotelików samochodowych przez rodziców, ale warto pamiętać o tym, że bezpieczeństwo dziecka zależne jest przede wszystkim od właściwego montażu fotelika i zapięcia w nim dziecka. Dotychczasowe badania prowadzone na świecie pokazują, że nieprawidłowe przewożenie dziecka w foteliku jest jedną z głównych przyczyn śmierci lub poważnych obrażeń dzieci, biorących udział w wypadkach – podkreśla Paweł Kurpiewski, ekspert kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych.

 

Podczas inspekcji, eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w fotelikach samochodowych z serwisu fotelik.info będą sprawdzać, czy fotelik, którym przewożone jest dziecko jest dobrze dobrany i dopasowany do wielkości dziecka i kanapy samochodowej oraz, czy fotelik jest prawidłowo zamontowany, a przewożone w nim dziecko dobrze zabezpieczone. Wszelkie, ewentualne nieprawidłowości zostaną wskazane i naprawione. A co najważniejsze – pod okiem ekspertów i biomechaników zderzeniowych rodzice przejdą instruktaż, by mogli na co dzień samodzielnie zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa.

 

Inspekcja fotelika to też okazja do rozmowy z ekspertami i inżynierami, a także do sprawdzenia własnego bezpieczeństwa w samochodzie – prawidłowego zapięcia pasów. Ponadto na miejscu przewidziane są konkursy i zabawy dla dzieci  i dorosłych.

 

Na inspekcję fotelika należy przyjechać swoim samochodem z dzieckiem w foteliku.

Zapisy na stronie: www.inspekcje-fotelikow.pl

 

Organizatorem kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych 2014 są firmy E4S – Engineers for Safety oraz 4CPS – for Child Passenger Safety i  serwis fotelik.info. Partnerem strategicznym kampanii jest marka BeSafe i firma Marko. Kampanię sponsorują też takie marki, jak: Subaru, Concord, Mini-Maxi, Britax Römer, Akpol, Maxi-Cosi, Dorel Polska, Graco, Jane, Peg-Perego, Recaro. Inspekcje są też objęte patronatem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego i Komendy Głównej Policji.

 

Dzięki wsparciu sponsorów wydarzenia organizowane w ramach kampanii w całej Polsce są całkowicie bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *